Coding by: online casinos for united states players

bdswiss erfahrung

CONGRATULATIONS TO OUR STUDENTS FOR CAMPUS PLACEMENTS

2016-2017

 

Sr. No

Name Of Students

Branch

Company

1

Prasanna Lekurwale

Computer Science & Engineering

Zensar

2

Ekta Charde

Computer Science & Engineering

Amazon

3

Shubham Babulkar

Computer Science & Engineering

Esense

4

Rahi Wadaskar

Computer Science & Engineering

Epic

5

Megha Mungle

Computer Science & Engineering

Epic

6

Mayank Udapurkar

Computer Science & Engineering

Epic

7

Rahul Rohit

Electronics & Communication Engg.

Epic

8

Mehul Balsarf

Computer Science & Engineering

Epic

9

Megha Mungle

Computer Science & Engineering

Amazon

10

Mayank Udapurkar

Computer Science & Engineering

Amazon

11

Shrushti Kharabe

Computer Science & Engineering

Amazon

12

Shraddha Moon

Information Technology

Amazon

13

Rahul Rohit

Electronics & Communication Engg.

Dollar Advisory And Financial Services, Indore

14

Ekta Charde

Computer Science & Engineering

E Clinical Works

15

Rahi R. Wadaskar

Computer Science & Engineering

Face

16

Mehul Balsaraf

Computer Science & Engineering

Face

17

Trupti Anil Shete

Electronics & Communication Engg.

Face

18

Shraddha Moon

Information Technology

Face

19

Apurva Warkari

Information Technology

Face

20

Rahul Rohit

Electronics & Communication Engg.

Techreach Engineering Services Pvt Ltd.

21

Rahul Rohit

Electronics & Communication Engg.

Astute India

22

Mehul Balsarf

Computer Science & Engineering

Collabera

23

Harsha S. Kawale

Computer Science & Engineering

Airavat Corporates Services Pvt.Ltd

24

Shrutika Solat

Electronics Engineering

Airavat Corporates Services Pvt.Ltd

25

Pooja P. Choudhary

Electronics Engineering

Airavat Corporates Services Pvt.Ltd

26

Monali Vujay Taywade

Computer Science & Engineering

Airavat Corporates Services Pvt.Ltd

27

Shubham C. Motghare

Mechanical Engineering

Airavat Corporates Services Pvt.Ltd

28

Shantanu Udapure

Electronics Engineering

Reliance Retail

29

Sandeep Giratkar

Computer Science & Engineering

Etisalat

30

Shrutika Solat

Electronics Engineering

S M Technologies Pvt Ltd.

31

Monika Taywade

Computer Science & Engineering

Intelnet Global Services

32

Shantanu Udapure

Electronics Engineering

Intelnet Global Services

33

Rani Shende

Computer Science & Engineering

NFLM, Nagpur

Passout 2016 Batch

34

Yogeshwar Chaudhari

Mechanical Engineering

Excel Controlinkage Pvt Ltd

35

Harshal Adkine

Mechanical Engineering

Excel Controlinkage Pvt Ltd

36

Shubam Kawale

Mechanical Engineering

Excel Controlinkage Pvt Ltd

37

Jagdish Kawadkar

Mechanical Engineering

Excel Controlinkage Pvt Ltd

38

Mithelesh Shah

Mechanical Engineering

Excel Controlinkage Pvt Ltd

39

Rajat Tirmare

Mechanical Engineering

Excel Controlinkage Pvt Ltd

40

Mr. Akash Tekade

Mechanical Engineering

Shilpa Steel & Power Ltd.

41

Mr. Akshay Deshmukh

Mechanical Engineering

Shilpa Steel & Power Ltd.

42

Pramod Korde

Mechanical Engineering

Shilpa Steel & Power Ltd.

Project Trainees 2016-17

43

Prasanna Lekurwale

Computer Science & Engineering

Persistent Nagpur

44

Rahi Wadaskar

Computer Science & Engineering

Persistent Nagpur

45

Prasanna Lekurwale

Computer Science & Engineering

It-Networkz Nagpur

46

Harsha Kawale

Computer Science & Engineering

It-Networkz Nagpur

47

Vidya Wankhede

Computer Science & Engineering

It-Networkz Nagpur


 

CONGRATULATIONS TO OUR STUDENTS FOR CAMPUS PLACEMENTS

2015-2016

 

Sr. No

Name of Students

Branch

Name of Company

1

Abhimanu Kr. Gautam

Electronics & Communication Engg.

TCS

2

Rasika W Wanjari

Electronics & Communication Engg.

TCS

3

Samrudhi Wankhede

Computer Science & Engineering

TCS

4

Sumit Wadibhasme

Mechanical Engineering

TCS

5

Anup O Ojha

Mechanical Engineering

TCS

6

Amol Ingale

Computer Science & Engineering

ZENSAR Technologies

7

Anand Shangarpawar

Computer Science & Engineering

Persistent Systems

8

Roopal R Rewatkar

Electronics & Communication Engg.

Collabera Technologies

9

Arabinda A Jena

Information Technology

Collabera Technologies

10

Ankush D Dharamthok

Information Technology

Collabera Technologies

11

Akash Zarkariya

Electronics Engineering

Mphasis

12

Karan Pimpalkar

Electronics Engineering

Mphasis

13

Snehal Hedau

Electronics & Communication Engg.

Mphasis

14

Amit kumar mishra

Computer Science & Engineering

Amazon

15

Shivam Parashar

Computer Science & Engineering

Amazon

16

Bhagyashri dharmik

Computer Science & Engineering

Amazon

17

Akhlaque manzar

Computer Science & Engineering

Amazon

18

Snehal Hedau

Electronics & Communication Engg.

Amazon

19

Vrushali Vaitage

Electronics & Communication Engg.

Amazon

20

Vipin B Kambale

Information Technology

CityBridge Softwares Pvt. Ltd. (Internship cum Placement)

21

Mohammad Ejaj 

Information Technology

CityBridge Softwares Pvt. Ltd. (Internship cum Placement)

22

Darshana Devghare

Computer Science & Engineering

Global Logic

23

Mayuri Naukarkar

Electronics & Communication Engg.

Axiom Softech Pvt Ltd

24

Vivek Shah

Electronics & Communication Engg.

Axiom Softech Pvt Ltd 

25

Shweta Shete

Electronics Engineering

Axiom Softech Pvt Ltd 

26

Shweta Shingnapure

Electronics Engineering

Axiom Softech Pvt Ltd 

27

Samiksha Gadpayle

Electronics Engineering

Axiom Softech Pvt Ltd 

28

Vaibhav Suryavanshi

Computer Science & Engineering

Axiom Softech Pvt Ltd 

29

Mayuri Naukarkar

Electronics & Communication Engg.

Exa Multilink System Pvt Ltd

30

Reena Aglawe

Electronics & Communication Engg.

Exa Multilink System Pvt Ltd

31

Gaurav Bajait

Electronics & Communication Engg.

Exa Multilink System Pvt Ltd

32

Pooja Deotare

Electronics Engineering

Exa Multilink System Pvt Ltd

33

Swapnil Kundale

Electronics Engineering

Exa Multilink System Pvt Ltd

34

Rohan Gawande

Electronics Engineering

Exa Multilink System Pvt Ltd

35

Amit Mishra

Computer Science & Engineering

Exa Multilink System Pvt Ltd

36

Shivam Parashar

Computer Science & Engineering

Exa Multilink System Pvt Ltd

37

Sonali Kawle

Computer Science & Engineering

Exa Multilink System Pvt Ltd

38

Shweta Gharge

Computer Science & Engineering

Exa Multilink System Pvt Ltd

39

Bhagyashri dharmik

Computer Science & Engineering

Exa Multilink System Pvt Ltd

40

Nisha Kinekar

Information Technology

Exa Multilink System Pvt Ltd

41

Kartiki Datarkar

Computer Science & Engineering

Opulent Infotech (Project Trainee)

42

Neha Hajare

Computer Science & Engineering

Opulent Infotech (Project Trainee)

43

Sonali Kawle

Computer Science & Engineering

Opulent Infotech (Project Trainee)

44

Nidhi fulzale

Computer Science & Engineering

Opulent Infotech (Project Trainee)

45

Vaibhav Suryanvanshi

Computer Science & Engineering

Opulent Infotech (Project Trainee)

46

Shweta Gharge

Computer Science & Engineering

Persistent Systems (Project Trainee)

47

Anand Shangarpawar

Computer Science & Engineering

Persistent Systems (Project Trainee)

48

Deepshikha Gautam

Electronics & Communication Engg.

FACE

49

Snehal Baban Hedau

Electronics & Communication Engg.

FACE

50

Kumar Sagar

Civil Engineering

Astral Infomatics (P) Limited

51

Sawan Kishore

Civil Engineering

Astral Infomatics (P) Limited

52

Akshay Radhe

Civil Engineering

Astral Infomatics (P) Limited

53

Rani Tikale

Civil Engineering

Astral Infomatics (P) Limited

54

Harsha Borkute

Civil Engineering

Astral Infomatics (P) Limited

55

Harshal Thote

Civil Engineering

Astral Infomatics (P) Limited

56

Kartik Bhujade

Mechanical Engineering

Astral Infomatics (P) Limited

57

Hindraj Karhewar

Mechanical Engineering

Astral Infomatics (P) Limited

58

Pratik Das

Mechanical Engineering

Astral Infomatics (P) Limited

59

Aman Gadpandey

Mechanical Engineering

Astral Infomatics (P) Limited

60

Yogeshwar Chaudhari

Mechanical Engineering

Astral Infomatics (P) Limited

61

Animesh Kujur

Mechanical Engineering

Astral Infomatics (P) Limited

62

Tushar Kapale

Mechanical Engineering

Astral Infomatics (P) Limited

63

Heerak Dadhe

Mechanical Engineering

Astral Infomatics (P) Limited

64

Kunal

Mechanical Engineering

Astral Infomatics (P) Limited

65

Aniket Dokarimare

Mechanical Engineering

Astral Infomatics (P) Limited

66

Ankush Ramteke

Mechanical Engineering

Astral Infomatics (P) Limited

67

Vishakha Titarmare

Electronics & Communication Engg.

Infocept

68

Shraddha Welekar

Information Technology

FUJITSU CONSULTING (INDIA)

69

Amit Bais

Information Technology

FUJITSU CONSULTING (INDIA)

70

Wakil ahmad

Computer Science & Engineering

TCS

71

Sneha Tatode

Computer Science & Engineering

TCS

72

Ankita Lodh

Electronics & Communication Engg.

TCS

73

Vishakha Titarmare

Electronics & Communication Engg.

TCS

74

Nikhil Fadnis

Electronics Engineering

TCS

75

Abhishek Kumar

Computer Science & Engineering

Cognizant Technology Solutions India Pvt. ltd.

76

Diksha Bokde

Electronics & Communication Engg.

Relecotech Software Solutions Pvt. Ltd.

77

Rasika Chinchmalatpure

Electronics & Communication Engg.

Relecotech Software Solutions Pvt. Ltd.

 

CONGRATULATIONS TO OUR STUDENTS FOR CAMPUS PLACEMENTS

2014-2015

Sr. No.

Name of Students

Branch

Name of Company

1

Roshan Antony

Electronics & Communication Engg.

L&T InfoTech

2

Harshal Kahate

Electronics & Communication Engg.

L&T InfoTech

3

Ankita Lodh

Electronics & Communication Engg.

L&T InfoTech

4

Ashish Thakre

Electronics & Communication Engg.

L&T InfoTech

5

Vishakha Titarmare

Electronics & Communication Engg.

L&T InfoTech

6

Sweta Tiwari

Electronics Engineering

L&T InfoTech

7

Joylee Patkotwar

Electronics Engineering

L&T InfoTech

8

Shraddha Wanjari

Computer Science & Engineering

L&T InfoTech

9

Rupali Bokde

Computer Science & Engineering

L&T InfoTech

10

Kajal Thakur

Computer Science & Engineering

L&T InfoTech

11

Amit Bais

Information Technology

L&T InfoTech

12

Ekta Gautam

Information Technology

L&T InfoTech

13

Bhagyashree Nair

Master in Computer Application

L&T InfoTech

14

Kalyani Yewale

Electronics & Communication Engg.

TCS

15

Avinash Kumbhalkar

Computer Science & Engineering

TCS

16

Samruddhi Lambat

Computer Science & Engineering

TCS

17

Faizan Shaikh

Computer Science & Engineering

TCS

18

Praveen Upadhayay

Computer Science & Engineering

TCS

19

Mr. Ruksar Siddique

Master in Computer Application

ZENSAR

20

Snahil Dabre

Electronics Engineering

INautix

21

Ms. Kiran Bhat

Computer Science & Engineering

Softtech Solutions Pvt. Ltd.

22

Ms. Priyanka Parate

Computer Science & Engineering

Softtech Solutions Pvt. Ltd.

23

Mr. Anant Lakde

Computer Science & Engineering

Softtech Solutions Pvt. Ltd.

24

Mr. Aditya Tiwari

Master in Computer Application

Softtech Solutions Pvt. Ltd.

25

Ms. Ruksar Khan

Master in Computer Application

Softtech Solutions Pvt. Ltd.

26

Ms. Poonam Khurana

Master in Computer Application

Softtech Solutions Pvt. Ltd.

27

Shruti Dekate

Master in Computer Application

Softtech Solutions Pvt. Ltd.

28

Ms. Shruti Belkhode 

Master in Computer Application

Softtech Solutions Pvt. Ltd.

29

Priyanka Nirgulkar

Master in Computer Application

Softtech Solutions Pvt. Ltd.

30

Tripti   Tembhare.   

Master in Computer Application

Praxis Logica

31

Yogesh Bhurley.  

Master in Computer Application

Praxis Logica

32

Jyoti  Bobade

Master in Computer Application

Praxis Logica

33

Priyanka Dhole

Electronics Engineering

iNSPiRE (Apple Reseller), Indore

34

Swati Sahu

Electronics & Communication Engg.

NSP Futuretech Pvt Ltd., Nagpur

35

Sachin Mungate

Master in Computer Application

Manthan Stdio

36

Sneha Tatode

Computer Science & Engineering

Cryptex Technologies

37

Abhishek Kumar

Computer Science & Engineering

Cryptex Technologies

38

Tejas Patelia

Computer Science & Engineering

Esense IT Solution Pvt. Ltd.

39

Ravindra More

Computer Science & Engineering

KPIT

 

 

Sunday the 20th - Custom text here - Joomla Templates